Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

W środę, 3 stycznia 2024 r. 25 uczniów naszej szkoły złożyło uroczyste ślubowanie i wyraziło chęć przynależenia do Szkolnego Klubu Górskiego.

Obecnie klub tworzy 105 Uczniów z czego 25 Uczniów to nowi członkowie.
Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji działalności Klubu, w którym uczniowie oprócz zdobywania wiedzy, uczestniczą również w szkoleniach organizowanych przez GOPR. Spotkanie prowadzili Krzysztof Woliński i Franciszek Hanulewicz wprowadzając nowych członków w „klimat” naszego klubu.
Nowi członkowie mogli również zobaczyć zdjęcia oraz filmy z górskich Ekspedycji. Niespodzianką dla uczestniczących w tej uroczystości były nagrania Absolwentów Elektryczniaka, którzy byli również członkami Szkolnego Klubu Górskiego. Robert Czech (obecnie student Politechniki Opolskiej) jak również Wojciech Pilch (student Głównej Szkoły Służby Pożarniczej w Warszawie) pozdrowili wszystkich „Klubowiczów” podkreślając jak dużo dało im aktywne uczestniczenie w działaniach Klubu Górskiego.
Następnie uczniowie złożyli na ręce Dyrektora Opolskiego Elektryczniaka Pana Dariusza Dobrowolskiego przyrzeczenia, a potem Dyrektor symbolicznie czekanem dokonał mianowania na członka Szkolnego Klubu Górskiego. Każdy otrzymał specjalnie przygotowaną legitymację oraz srebrną odznakę.
Następnie kolejnych członków przyjmowali Opiekunowie SKG. Pan Dyrektor Dariusz Dobrowolski skierował słowo do zgromadzonej młodzieży, wyrażając radość z dotychczasowych dokonań Klubu Górskiego oraz satysfakcję z takich licznej liczby osób tworzących Szkolny Klub. Nowi członkowie Klubu zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie dla upamiętnienia tego wydarzenia. Zwieńczeniem tej uroczystości było losowanie nagród dla uczestników tego wydarzenia.
Dzisiejszej uroczystości towarzyszyła również wystawa zdjęć z ekspedycji Szkolnego Klubu Górskiego.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia - fotogaleria.