Szkolny Klub Górski

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca.

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie." – Piotr Pustelnik.

Szkolny Klub Górski umożliwia młodym ludziom dokonać wyboru. Do zobaczenia w górach!

77 454 45 24
piodobro@wp.pl
Tadeusza Kościuszki 39, 45-062 Opole

Szkolny Klub Górski

 

 

W ramach „Spotkań z ludźmi gór” organizowanych przez Szkolny Klub Górski, w środę 10 kwietnia 2024 odbyło się kolejne spotkanie.

Jak powiedział Dyrektor Dariusz Dobrowolski: "Najcenniejsze spotkania to te, które są prowadzone dla naszych uczniów przez naszych Absolwentów". Tak było również dzisiaj, kiedy na niezwykły trekking zabrał nas Absolwent Szkolny Klub Górski i Elektryczniaka Robert Czech który odbył ekspedycję w Himalaje.

Robert, zainspirowany spotkaniem, które odbyło się w 2019 roku w ramach „Spotkań z ludźmi gór” w naszej szkole postanowił spełnić marzenia. Kiedy był uczniem naszej szkoły, uczestniczył właśnie w spotkaniu z Radzimirem Burzyńskim, który opowiadał o swojej podróży do Nepalu.

Robert Czech wraz ze swoim kolegą odbyli trekking wokół ośmiotysięcznika Annapurna, wdrapując się na wysokość ponad 5000 m.n.p.m
W niezwykłą opowieść nasz gość zabrał naszą młodzież prezentując przepiękne fotografie. W drugiej części spotkania członkowie Klubu Górskiego mogli dowiedzieć się jak zorganizować taki wyjazd w najwyższe góry świata. Zaproszony Gość opowiadała o tym co warto zabrać ze sobą, jak dobrze przygotować się do takiej wyprawy oraz na jakie sytuacje trzeba być przygotowanym. Członkowie Szkolnego Klubu Górskiego z zainteresowaniem i pasją uczestniczyli w spotkaniu, zadając „rzekę pytań”.
Być może kiedyś SKG Opole zorganizuje taką wyprawę.

Zobacz zdjęcia w galerii zdjęć.